اطلاعیه فروشگاه

توجـه : بعد از پایان مراحل خرید حتما روی گزینه تکمیل خرید کلیک کنید تا خریدتون با موفقیت انجام شود. در صورت مشکل در دریافت لینک دانلود محصول مورد نظرتون به قسمت پیگیری سفارش بالای سایت مراجعه کرده و با وارد کردن ایمیلتون لینک دانلود را دریافت کنید باز هم در صورت بروز هرگونه مشکل در روند خرید از طریق بخش پشتیبانی و یا به صورت مستقیم از طریق ایمیل nikofileir@yahoo.com مشکل خود را گزارش دهید تا در کوتاه ترین زمان به آن رسیدگی کنیم.

دانلود پایان نامه نقش سازمان یونسکو در حفاظت از صلح و امنیت بین المللی

دانلود پایان نامه نقش سازمان یونسکو در حفاظت از صلح و امنیت بین المللی

نقش سازمان یونسکو در حفاظت از صلح و امنیت بین­ المللی

 

 

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه:198

پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته­ی

حقوق بین ­الملل

فهرست مطالب :

فصل اول: کلیات 1

فصل دوم: آشنایی با سازمان یونسکو و تاثیر اقدامات آن بر صلح و امنیت بین­المللی   مقدمه فصل دوم   20

مبحث اول: بررسي شكل‌گيري يونسكو و تشكيلات آن23

گفتار اول: چگونگي شكل‌گيري يونسكو23

بند1- پيش از جنگ جهاني اول24

بند 2- دوران بين دو جنگ جهاني         25

بند3- دوران پس از جنگ جهاني دوم     27

گفتار دوم: تشكيلات يونسكو و نحوه رأي‌گيري در اين ارکان        31

بند 1- كنفرانس عمومي31

بند 2- شوراي اجرايي 35

بند 3- دبيرخانه       36

مبحث دوم: نگاهي به اهداف، فعاليت ها و اهم اقدامات يونسكو    37

گفتار اول: بررسي اهداف و حوزه فعاليت هاي يونسكو38

بند 1- آموزش         39

بند 2- فرهنگ        43

بند 3- علوم طبيعي  46

بند 4- علوم انساني و اجتماعي48

بند 5- ارتباطات و اطلاع رساني50

گفتار دوم: بررسي اهم اقدامات يونسكو52

بند1- حفاظت از ميراث فرهنگي           53

بند2- يونسكو و نابودي آپارتايد58

بند3- يونسكو و آموزش حقوق بشر        60

بند4- بهبود وضعيت زنان63

بند 5-یونسکو و جوانان66

بند 6-  یونسکو، آفریقا و کشورهای کمتر توسعه یافته68

نتيجه‌گيري فصل دوم 71

فصل سوم: مفهوم صلح و امنيت بين‌المللي و نهادهاي تضمين كننده آن

مقدمه فصل سوم      73

مبحث اول: مفهوم صلح و امنيت بين‌المللي و ارتباط آن با مفاهيم بنيادين حقوق بشر و دموكراسي       74

گفتار اول: مفهوم صلح و امنيت بين‌المللي75

بند 1- صلح منفی    76

بند 2- صلح مثبت   77

بند 3-  ميثاق جامعه ملل و صلح و امنيت بين‌المللي 79     

بند 4- حفظ صلح و امنیت بین­المللی در منشور سازمان ملل متحد   85

   گفتار دوم: ارتباط صلح و امنيت بين‌المللي با مفاهيم بنيادين دموكراسي و حقوق بشر88

بند 1-  ارتباط صلح و امنيت بين‌المللي با دموكراسي89

بند 2- ارتباط صلح و امنيت بين‌المللي با حقوق بشر98

مبحث دوم: نهادهاي تضمين كننده صلح و امنيت بين‌المللي         104

گفتار اول: سازمان ملل متحد و اركان اصلي آن104

بند 1- شوراي امنيت 105

بند 2- مجمع عمومي 111

  بند 3- دبیر خانه(دبیرکل)113

بند 4- ديوان بين‌المللي دادگستري          115

گفتار دوم: گزیده­ای از موسسه­های تخصصي سازمان ملل متحد   118

بند 1- سازمان تربيتي و علمي و فرهنگي سازمان ملل متحد (UNESCO)119

بند 2- سازمان بين‌المللي كار (ILO)     122

بند 3- سازمان بهداشتي جهاني (WHO)                  127    نتیجه­گیری فصل سوم 132

فصل چهارم: راهکارها و چالش های یونسکو در حفاظت از صلح و امنیت بین­المللی

مقدمه فصل چهارم     135

مبحث اول: راهكارهاي يونسكو براي حفاظت از صلح و امنيت  بين المللي135

گفتار اول: جهاني كردن جامعه اطلاعاتي و توسعه آن136

گفتار دوم: گفتگو و تعامل میان تمدن­ها140

گفتار سوم: ایجاد کمیسیون­های ملی در کشورهای عضو145

بند 1- نقش مشورتی 147

بند 2- نقش ارتباطی 147

بند 3- نقش اجرایی 148

بند 4- نقش اطلاع رسانی148

گفتار چهارم: ارتباط با سازمان های غیردولتی149

مبحث دوم: چالش هاي سازمان يونسكو 152

گفتار اول: اصل عدم مداخله153

گفتار دوم : فقر توسعه فرهنگي            157

گفتار سوم : فقدان فرهنگ دموكراسي در كشورها161    

نتیجه گیری فصل چهارم166

نتیجه گیری نهایی                 167          

منابع و مآخذ     170

چکیده :

داشتن آرامش و زیستن در محیطی سرشار از صلح و امنیت از دیرباز جزء دغدغه­های بشریت بوده است. بر این اساس جامعه بشری همواره در تلاش بوده است تا زمینه های پایداری صلح و امنیت بین المللی را فراهم سازد. امروزه این اعتقاد وجود دارد که صلح و امنیت بین­المللی به مفهوم واقعی آن در سایه وجود دموکراسی و رعایت حقوق و آزادی­های بنیادین بشر شکل می­گیرد. از سویی دیگر لازمه صلح و امنیت پایدار در جهان همکاری­ و روابط دوستانه میان دولت ها می باشد. در همین راستا سازمان ملل متحد و  موسسات تخصصی آن وظیفه حفظ صلح و امنیت بین المللی را برعهده داشته و بسترهای لازم را برای همکاری میان دولت ها در زمینه های گوناگون فراهم می نمایند. هر چند در این میان به موجب منشور سازمان ملل متحد  شورای امنیت طلایه دار حفاظت از صلح و امنیت بین­المللی است، موسسات تخصصی سازمان ملل متحد نیز از طریق گسترش روابط و همکاری های میان دولت ها در حوزه های فعالیت خود زمینه را برای حفظ و تقویت صلح و امنیت بین المللی فراهم می سازند. در این میان سازمان آموزشی، علمی، و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) از طریق گسترش همکاری های میان دولت ها در زمینه های آموزشی، علمی و فرهنگی فرهنگی و تاکید بر رعایت دموکراسی و حقوق بشر نقش خود را در حفظ صلح و امنیت بین­المللی ایفاء می نماید. بر این اساس این پایان نامه نقش یونسکو را در حفظ صلح و امنیت بین المللی بررسی نموده و راهکارهای یونسکو را برای دستیابی به جنین هدفی تشریح می نماید. همچنین پایان نامه حاضر چالش های فرا روی یونسکو را در حفظ صلح و امنیت بین المللی مورد بحث قرار می دهد. این پایان نامه نتیجه می گیرد که برای رفع این چالش ها دولت های عضو یونسکو بایستی از منافع سیاسی خود چشم پوشی نموده و با گسترش همکاری ها در حوزه های آموزشی، علمی و فرهنگی یونسکو را در ایفای نقش موثرتر در تداوم حفظ صلح و امنیت بین المللی یاری دهند.

کلید واژه­ها: صلح و امنیت بین المللی، شورای امنیت، همکاری­های آموزشی، علمی و فرهنگی، یونسکو

مقدمه :

الف) طرح مسأله

يونسكو، سازمان تربیتی، علمی و فرهنگي سازمان ملل متحد، يكي از مهم­ترين سازمان­هاي تخصصي سازمان ملل متحد است. تأسيس و شكل‌گيري اين سازمان به كنفرانسی برمي گردد كه در آن نمايندگان 44 كشور، طي فراخوان مشتركي كه توسط دولت­هاي بريتانياي كبير و فرانسه انجام شده بود، در 16 نوامبر سال 1945 در شهر لندن گرد هم آمدند و اساسنامه آن را امضا كردند. [1] اساسنامه مزبور با امضاي كشور يونان در تاريخ 4 نوامبر 1946 به­عنوان بيستمين كشور امضا كننده، الزام‌آور شده و يونسكو متولد شد. [2] اين سازمان در حال حاضر بيشتر از سازمان ملل متحد، كه نقش سازمان مادر را براي آن دارد، داراي عضو مي‌باشد و اعضاء آن در حال حاضر به 195 كشور مي‌رسد. اين سازمان از 3ركن زير تشكيل مي‌شود:

1- كنفرانس عمومي: عالي­ترين مرجع تصميم‌گيري يونسكو است که خط مشی و جهت کلی حرکت سازمان را تعیین و هر 2 سال يكبار با شركت نمايندگان كشورهاي عضو تشكيل جلسه مي‌دهد. برنامه­ها و بودجه یونسکو توسط این این رکن تعیین می شود. [3]

2- شوراي اجرايي: كه اُرگان نظارتي يونسكو در اجراي برنامه‌ها و تصميمات كنفرانس عمومي است، مقدمات کار کنفرانس عمومی را تهیه و بر اجرای کامل تصمیمات کنفرانس عمومی نظارت   می­کند. این شورا از ترکیب نمایندگان 51 کشور عضو که براي دوره‌اي 4 ساله توسط كنفرانس عمومي انتخاب مي‌شوند، بوجود می­آید و سالانه 2 بار تشکیل جلسه می دهد.

3- دبيرخانه: كه مسئول اجراي برنامه‌هاي يونسكو بوده و شامل مدير كل و كاركنان مي‌باشد. دبير كل، مدير اجرايي سازمان مي‌باشد و هر 4 سال يكبار براساس توصيه‌هاي شوراي اجرايي توسط كنفرانس عمومي انتخاب مي‌شود.

به­طور كلي آموزش، علوم طبيعي، علوم انساني و اجتماعي، فرهنگ، ارتباطات و اطلاعات جزء دستور كار و اولويت‌هاي سازمان يونسكو مي‌باشد كه نيل به صلح و امنيت بين‌المللي از طريق همين اولوليت‌ها امكان‌پذير است و شكل مي‌گيرد.

صلح و امنيت بين‌المللي از آرزوهای همیشگی بشر است و همیشه نیز از سوی پدیده­های مختلف تهدید شده است. [4] اصطلاح صلح به­طور سنتی به­عنوان "آزادی از جنگ و ستیز" تعریف شده است، این مفهوم ایده­آلیستی،  به­ویژه از جنگ جهانی دوم به بعد، به عقیده­ای تبدیل شده است که طبق آن، صلح، تنها در غیاب جنگ وجود دارد. [5] در سطح بين‌المللي اقدامات بسياري جهت نيل به صلح و آرامش در قالب سازمان­هاي بين‌المللي صورت گرفته كه نمونه بارز آن تشكيل سازمان ملل متحد مي‌باشد كه وظيفه اصلي آن حمايت از صلح و امنيت بين‌المللي است. صلحی که منظور سازمان ملل می­باشد، صلح بین­المللی است نه داخلی، مگر در موارد اتفاقی و در جهت اجراء اعمال بین­المللی، خصوصا صلحی که مطابق با اصول عدالت و حقوق بین الملل باشد. [6]در همين راستا، سازمان ملل اقدام به ایجاد کمیته­هایی نمود که موسسات تخصصی سازمان ملل متحد از دل آنها بیرون آمد. سازمان يونسكو كه يكي از این موسسات تخصصی مي‌باشد، در سال 1946 به­وجود آمد كه نقش مهمي را در ايجاد و حفاظت صلح و امنيت بين‌المللي ايفا مي‌كند.

 مهم­ترین فعالیت یونسکو در زمینه آموزشی در سطح جهان، مبارزه با بیسوادی و ریشه­کنی این مساله بوده است. برنامه یونسکو در سطح فرهنگ، سه مرحله اصلی و به هم پیوسته را پیگیری       می­کند که عبارتند از: آفرینش آثار اصیل، حفظ آثار موجود و نشر و نقد بین­المللی فرهنگ­ها. همچنین در زمینه توسعه علوم گوناگون، برنامه­هایی دارد که شامل توسعه ساختار اساسی علوم در کشورهای عضو، ترغیب همکاری بین­المللی برای پیشرفت پژوهش­ها و مدارک علمی و به­کار بردن علوم و تکنولوژی در کارهای عمرانی است.    

 يونسكو به منظور جلوگيري از بروز جنگ و درگيري در جهان و دستيابي به صلح و تأمين هدف­هاي منشور سازمان ملل متحد كه خود زيرمجموعه‌اي از آن سازمان مي‌باشد، از راه آموزش، علوم، فرهنگ و ارتباطات تأسيس گرديد كه هم‌اكنون 195 كشور در اين سازمان عضويت دارند. اين سازمان از آموزش، علوم طبيعي و اجتماعي، فرهنگ و ارتباطات همچون ابزاري براي ايجاد صلح و آرامش در سطح بين‌المللي استفاده مي‌كند. قانون اساسي (اساسنامه) يونسكو صراحت دارد كه: "براساس تجربه بشر، تنها تمهيدات سياسي و اقتصادي براي ايجاد صلح پايدار و آنچه لازمه عدالت و كرامت انساني است، كفايت نمي‌كند. از اين رو كليه برنامه‌هاي يونسكو بايد در راستاي ساختن صلح در اذهان انسان­ها، به­ويژه از رهگذر برنامه‌ريزي آموزشي جهت يابد."[7] همان­طور كه در ديباچه اين سازمان آمده كه: «جنگ ها نخست در اذهان بشر آغاز مي‌شود و لذا دفاع از صلح نيز بايد نخست در اذهان انسان­ها شكل بگيرد.»[8]

پس رسالت اصلي يونسكو رسالتي اخلاقي است كه تأمين كننده صلح و امنيت بشري از طريق همكاري فكري و معنوي است. يونسكو از بدو تأسيس، بيشتر جايگاه بحث و تبادل نظر نخبگان علمي، فرهنگي و روشنفكران جهان قلمداد مي‌شود، جايگاهي كه انديشمندان و دانشمندان در آن به هم‌انديشي و مشورت درباره راه­هاي تحقق صلح و امنيت پايدار مي‌پردازند و با تأكيد بر عرصه‌هاي فرهنگي و آموزشي سعي دارند يونسكو را به آزمايشگاه عقايد و تدوين كننده استانداردها تبديل كنند تا توافق‌هاي جهاني درباره موضوعات رو به تزايد اجتماعي، اخلاقي و فرهنگي را پيش ببرند و از اين طريق است كه يونسكو با توسل به توافق‌هاي جهاني درباره موضوعات مذكور و ايجاد تعامل و گفتگو ميان ملت­ها، آنها را به لحاظ فرهنگي و اجتماعي به هم نزديك و حتي وابسته مي‌كند و از وقوع جنگ و به مخاطره افتادن صلح و امنيت جلوگيري مي‌كند. اين مهم دربند یکم ماده يك اساسنامه آن سازمان نيز درج گرديده است. آنجا كه مي‌گويد:

"سازمان بر آن­است تا با نزديك­تر کردن همكاري بين‌ ملل از طريق آموزش، علم و فرهنگ، در صلح و امنيت مشاركت داشته باشد و به اين ترتيب احترام به عدالت، قانون، حقوق بشر و آزادي­هاي اساسي براي همگان پيش‌بيني شده در منشور ملل متحد را بدون تبعيض و در نظر گرفتن نژاد، جنسيت، زبان يا مذهب تضمين كند."

واضح است كه هدف اساسي اين سازمان كمك به حفظ صلح و امنيت بين‌المللي و ارتقاء روابط بين‌المللي ميان كشورهاي عضو از طرق مختلف به­ويژه از طريق فرهنگي و آموزشي است. فرهنگ مايه اصلي مباحثه‌هاي مربوط به هويت، انسجام اجتماعي است. احترام به تنوع فرهنگي، بردباري، گفتگو و همكاري در محيطي از اعتماد متقابل و تفاهم از مهم­ترين عناصر تضمين كننده صلح وامنيت بين‌المللي است[9] كه اين مهم از اصلي‌ترين اهداف يونسكو مي‌باشد. در واقع علت اصلي ايجاد اين سازمان «تأسيس سازماني با هدف نهادينه ساختن فرهنگ صلح به معناي واقعي كلمه است.»[10]

آرمان صلح در جوامعی دست يافتني است كه همبستگي و پيشرفت خود را در حالي تأمين كنند كه حقوق بشر را مراعات، ساختارهاي دموكراتيك را برقرار و توسعه را به تعهد مشترك مبدل كرده‌اند. در اين خصوص يونسكو نيروي ذهن بشر را در رسيدن به هدف بسيج مي‌نمايد. بر اين اساس، در آن سازمان بر خلاقيت انسان در اكتساب، انتقال و گردآوري دانش كه كليد هر روند رهايي بخش فردي و جمعي است، سرمايه‌گذاري مي‌شود.[11]

رسالت يونسكو بيش از هر چيز اخلاقي است و با روح و روان انسان­ها سروكار دارد و مأموريت دارد كه در مقام سازماني براي همكاري فكري بين‌المللي خدمت كند و از اين طريق به نزديك كردن    ملت­ها به لحاظ فرهنگي تلاش نمايد. اين سازمان جهت مقابله با فرهنگ جنگ، اصولي مثل اصول آزادي، عدالت و دموكراسي، تساهل و همبستگي و رعايت حقوق بشر را شالوده فرهنگ صلح قرار داده است. فرهنگي كه مدنظر اين سازمان است، فرهنگ همزيستي مسالمت‌آميز است كه  براساس آن هرگونه خشونت‌گرايي طرد شده و گفتگو و مذاكره جانشين آن مي‌شود، به­گونه‌اي كه با مذاكره و گفتگو صلح جاودان به جامعه بشري بازگردد.

و...

NikoFile


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت و دانلود

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
PayanName-Hoghogh66_430601_1458.zip456.9k

دانلود پایان نامه نحوه پیگیری و ضمانت اجراهای گزارش های کمیسیون اصل 90

دانلود پایان نامه نحوه پیگیری و ضمانت اجراهای گزارش های کمیسیون اصل 90 نحوه پیگیری و ضمانت اجراهای گزارش های کمیسیون اصل 90           لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:155 پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته حقوق عمومی فهرست مطالب : مقدمه.. 2 الف: تعریف و بیان مسأله تحقیق.. 2 ب: پیشینه علمی و ضرورت انجام پژوهش.... 5 ج:پرسش های پژوهش.... 7 د: فرضیه پژوهش.... 7 ه: اهداف پژوهش. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

دانلود پایان نامه مقایسه وثیقه های تجاری و مدنی مطالعه تطبیقی در حقوق ایران و انگلیس

دانلود پایان نامه مقایسه وثیقه های تجاری و مدنی مطالعه تطبیقی در حقوق ایران و انگلیس مقایسه وثیقه های تجاری و مدنی؛ مطالعه تطبیقی در حقوق ایران و انگلیس           لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:219 پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی فهرست مطالب : مقدمه1 طرح تحقیق4 الف بیان مسئله4 ب سؤالات تحقیق5 سؤال اصلی5 سؤالات فرعی5 ج فرضیه های تحقیق5 د اهمیت و ضرورت انجام تحقیق6 ه هدف تحقی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

دانلود پایان نامه قلمرو شمول قواعد عمومی قراردادها در انحلال قراردادهای مالکیت فکری

دانلود پایان نامه قلمرو شمول قواعد عمومی قراردادها در انحلال قراردادهای مالکیت فکری قلمرو شمول قواعد عمومی قراردادها در انحلال قراردادهای مالکیت فکری  (لیسانس و واگذاری کامل)         لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:149 پایان­نامه برای دریافت کارشناسی ارشد حقوق خصوصی فهرست مطالب : مقدمه. 1 بخش اول: کلیات فصل اول: مفهوم وماهیت اموال فکری.. 3 گفتاراول: مفهوم مال فکری.. 3 بنداول: مال ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

دانلود پایان نامه جمع بین فسخ قرارداد و حق مطالبه خسارت در فقه امامیه و حقوق ایران و کنوانسیون بیع بین المللی

دانلود پایان نامه جمع بین فسخ قرارداد و حق مطالبه خسارت در فقه امامیه و حقوق ایران و کنوانسیون بیع بین المللی جمع بین فسخ قرارداد و حق مطالبه خسارت در فقه امامیه و حقوق ایران و کنوانسیون بیع بین المللی کالا 1980 وین         لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:203 پایان نامه براي دریافت درجه کارشناسی ارشد M.A رشته حقوق خصوصی فهرست مطالب : چکیده1 مقدمه2 مقدمه: کلیات پژوهش3 1-1- بیان مساله4 1-2- سوالات تحقیق5 1-3- فرضیه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

دانلود پایان نامه بررسی اثر استمهال و تقسیط در سقوط یا بقاء حق حبس در عقد نكاح و عقود معاوضی

دانلود پایان نامه بررسی اثر استمهال و تقسیط در سقوط یا بقاء حق حبس در عقد نكاح و عقود معاوضی بررسي اثر استمهال و تقسيط در سقوط يا بقاء حق حبس در عقد نكاح و عقود معاوضي           لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:174 پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشد (M.A) گرايش حقوق خصوصي فهرست مطالب : چكيده             1 مقدمه   & ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

دانلود پایان نامه بررسی فقهی و قانونی ماهیت قرارداد بیمه بدنه اتومبیل

دانلود پایان نامه بررسی فقهی و قانونی ماهیت قرارداد بیمه بدنه اتومبیل بررسی فقهی و قانونی ماهیت قراردادبیمه بدنه اتومبیل باتاکیدخاص به " خسارت افت ارزش اتومبیل "         لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:160 پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد در رشته حقوق خصوصی فهرست مطالب : مقدمه: بیان مسئله سوالات تحقیق پیشینه تحقیق فرضیه های تحقیق اهمیت و ضرورت انجام تحقیق اهداف مشخص تحق ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

دانلود پایان نامه بررسی عیب و آثار حقوقی آن در عقد اجاره در حقوق ایران و مصر

دانلود پایان نامه بررسی عیب و آثار حقوقی آن در عقد اجاره در حقوق ایران و مصر بررسی عیب وآثار حقوقی آن درعقد اجاره درحقوق ایران ومصر           لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:173 پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشد (M.A) گرايش حقوق خصوصی فهرست مطالب : فصل اول کلیات(تعاریف ومفاهیم)  8   مبحث اول ماهیت وویژگی های عقداجاره 8 گفتار اول  مفهوم وتعریف اجاره   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

دانلود پایان نامه بررسی زمینه های سیاست جنایی تقنینی ایران در قبال افساد فی الارض

دانلود پایان نامه بررسی زمینه های سیاست جنایی تقنینی ایران در قبال افساد فی الارض  بررسی زمینه های سیاست جنایی تقنینی ایران در قبال افساد فی الارض           لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:174 پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرمشناسی فهرست مطالب : چکیده ث‌ تشکر و قدردانی   ج‌ فهرست مطالب   ح‌ بیان مسأله. 1 اهداف تحقیق. 3 سولات تحقی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

تبلیغات

فروشگاه نیکو فایل
حمايت از نیکو فایل

حمايت از اين موضوع